DINAFEM je zpět! Nyní pod názvem SILENT SEEDS!

Španělský konopný svět se už pár týdnů raduje z návratu legendy! Celý sektor byl před několika lety šokován uzavřením seedbanky Dinafem. Mnoho lidí se ptalo, co se stalo s Dinafemem a proč už nemohou nakupovat jejich semena. Krátce poté jsme se dozvěděli, že od září 2020 jsou ponořeni do soudního procesu v režimu zkráceného řízení, což je donutilo okamžitě zastavit svou obchodní činnost.

V posledních týdnech je nejvíce komentovanou novinkou konopných kuloárů zpráva o tom, že slavný španělský výrobce konopných semen, společnost Dinafem Seeds, se vrátila na trh pod názvem Silent Seeds.

Bez ohledu na soudní řízení, do něhož byly namočeny, panovala ve španělském konopném sektoru určitá nostalgie nad zánikem této legendární seed banky. Zejména díky skvělé práci svých breederů, která se odrazila v rozsáhlém katalogu sběratelksých semen a všemožných genetických kříženců.

Povstali z popela jako bájný Fénix! 

Silent Seeds je nový obchodní název, který si zvolili pro svůj návrat do konopného sektoru. Ne všechno je ale stejné, mnoho věcí se změnilo, vrátili se silnější a moudřejší, aby znovu naplnili sbírky svých věrných fanoušků. V rozmanitosti semen najdeme některé z rozdílů. Katalog Dinafem Seeds byl mnohem rozsáhlejší než ten, který nyní představuje Silent Seeds. Dělají to však s jasně definovaným cílem: vynikající kvalita a genetická stabilita. Sami nám říkají o svých záměrech:

“ Posláním společnosti Silent Seeds je nabídnout vám nezapomenutelnou cestu do světa konopí 21. století. Tato rostlina, která patří do čeledi Cannabaceae, má stále mnoho tajemství, přestože je v naší civilizaci přítomna již po tisíciletí. Klíčový výzkum, který v současné době probíhá, navíc ukazuje, jak moc může změnit náš každodenní život.”

Když uvidíte logo seedbanky Silent Seeds na tváři se Vám určitě objeví opatrný úsměv. Na první pohled je na typografii podobnost, která není čistě náhodná, to obrácené E v názvu a dokonce i stejné semínko v logu, ale obrácené vzhůru nohama. Je to jako nová verze nebo aktualizace loga Dinafem. Silent Seeds se netají věrností ke stylu a značce. 

Změna sídla

Z právního oznámení na webových stránkách Silent Seeds vyplývá, že změnili své sídlo do Nizozemska. Nejspíš proto, aby dokázali přežít v systému, který je mnohem modernější, shovívavější a samozřejmě inteligentnější, co se týče konopných semen, než ten španělský. Je všeobecně známo, že španělský systém je bohužel zakotven v prehistorii a nedělá nic jiného, než že se okrádá o příležitost být absolutním evropským lídrem. Ve Španělsku je pěstování konopí s obsahem thc nad 0,2 % stále trestné, zatímco v jiných zemích tato úžasná rostlina znamená zlepšení v mnoha oblastech, jako je zdraví, volný čas a dokonce i bohatství a růst země.

Nový katalog Silent Seeds

Společnost Silent Seeds se na své nové cestě rozhodla pro mnohem méně rozsáhlý katalog sběratelským semen než ve starém katalogu Dinafem. Při inovaci své genetické sbírky se zaměřili na to, aby nabízeli pouze pečlivě prozkoumanou genetiku, která do puntíku splňuje jejich 2 cíle:

 • Maximální genetická stabilita
 • Velmi vysoký terpenový a kanabinoidní profil, odlišný od ostatních odrůd

Jejich nespornou výhodou je, že disponují rozsáhlými technickými znalostmi a bohatými zkušenostmi v odvětví konopí, které využívají při vytváření nových genetik. V jejich nových a exotických křížencích je patrný silný americký vliv.

Neznamená to, že se vzdali svých slavných a uznávaných genetik, ale zachovali však jen to nejlepší z nejlepšího a z nejlepšího to nejlepší!

Můžete se těšit na návrat klasických genetických odrůd, které Dinafemu přinesly tolik úspěchů, jako je Moby Dick, Original Amnesia nebo Critical +2.0. Kromě toho Vám Silent Seeds přinesou i řadu exotických kříženců nejlepších amerických genetik, mezi nimiž vynikají například Watermelon Runtz, Lemon Sorbet, Zkittlez 2.0 nebo Cookielato.

Klasická řada

 • Original Amnesia
 • Moby Dick
 • Critical+ 2.0
 • Critical Jack
 • OG Kush
 • Critical Mango
 • Amnesia Lemon
 • White Widow

Inovovali také přidáním do nabídky nových trendy odrůd, které vznikly křížením nejvýznamnějších amerických odrůd posledních let. 

Exotická řada

 • Watermelon Runtz
 • Zkittlez 2.0
 • Lemon Sorbet
 • L.A Vanilla Cake
 • Cookielato
 • Gorilla Frost
 • Starfire OG
 • Grape Juice

A nemohou samozřejmě také chybět samonakvétací semena. Obnovili pouze nejmodernější genetiku a ponechali si pouze 4 odrůdy z 19 genetických odrůd, které společnost Dinafem dříve měla.

Autoflower řada

 • Auto Critical+ 2.0
 • Auto Moby Dick
 • Auto Critical Jack
 • Auto L.A Vanilla Cake
Co se tenkrát tedy stalo s Dinafemem?

Ve dnech 15., 16. a 17. září 2020 přistoupila Guardia Civil společně s finančním úřadem k zásahu a demontáži společnosti Pot Sistemak S.L., pod níž spadala i společnost Dinafem Seeds. Operace s názvem “INXER-TORO” začala v roce 2018 a skončila zatčením 14 osob a vyšetřováním dalších 8 osob, razií ve 12 domech a 5 průmyslových objektech. Při těchto prohlídkách bylo zabaveno 207.000 EUR v hotovosti, 2.100 rostlin potentního konopí různých genetik a 20 milionů semen v celkem 11 velkých pěstebních prostorech. Některé z těchto rostlin byly pěstovány pod umělým osvětlením (černý odběr), což rovněž vedlo k trestnému činu poškozování dodávek elektřiny. Kromě toho byly zabaveny a zmrazeny 3 bezpečnostní schránky, 126 bankovních účtů a 55 nemovitostí. Celková částka peněz, účtů a nemovitostí činila více než 21 milionů eur. Guardia Civil v tiskové zprávě uvádí, že “se jí podařilo rozbít organizaci, která se zabývala pěstováním, propagací, podporou nelegální konzumace konopí”. Nakonec byli tito členové Dinafemu obviněni z trestných činů proti veřejnému zdraví, zločinného spolčení, praní špinavých peněz a podvodů s elektřinou.

Chceme zde vyjádřit podporu rodině Dinafem a nepřímo i všem španělským semenným bankám, které jsou ve stejné situaci. Jejich činnost nespočívá v obchodování, ale v produkci sběratelských semen, která jsou ve Španělsku zcela legální. Co s nimi každý uživatel dělá, není jeho ani náš problém. Stejně jako informace o sebekultivaci. Informace jsou univerzální, každý se rozhodne, jak s nimi naloží. Nikdo zde nikoho nepodněcuje.

V jiných otázkách, jako jsou daňové podvody nebo podvody s elektřinou, se nemůžeme postavit na jejich stranu. Zákon je (nebo by měl být) pro všechny stejné. Budou se muset bránit a nést následky svých činů.

Celkově jsme však velmi rádi, že tato seedbanka kompletně nezanikla a můžeme se tak těšit z návratů těchto klenotů do nabídky našich oblíbených obchodů. 

Zdroj: Florprohibida.com