LEGENDA JMÉNEM JACK HERER

Kdo byl Jack Herer?

Jméno: Jack Herer

Státní příslušnost: Američan

Narozen: 18. června 1939, Buffalo, New York, USA

Zemřel: 15. dubna 2010 ve věku nedožitých 71 let

Co byste měli vědět o Jacku Hererovi

Jack Herer zahájil svou kariéru v oblasti konopí jako podnikatel se skleněnými dýmkami a v roce 1973 si otevřel svůj první head shop. Netřeba dodávat, že cesta této konopné legendy neskončila u foukání skla. Herer se stal jedním z nejvýznamnějších světových konopných aktivistů všech dob.
Herer dvakrát kandidoval na prezidenta USA jako kandidát strany Grassroots Party v letech 1988 a 1992.
V roce 1985 Herer napsal slavnou knihu “The Emperor Wears No Clothes” (Císař nenosí žádné šaty), která se dodnes tiskne. Po Hererově smrti byl o jeho životě natočen dokumentární film s názvem Emperor of Hemp Jack Herer – Emperor Of Hemp (odkaz na celý dokument).
Jack Herer uctíval komopí a jeho komplexnost – od využití jako léku až po jeho využití jako zdroje paliva, vlákna a potravin. Byl velkým kritikem americké vlády a obviňoval ji, že před americkou veřejností záměrně skrývá důkazy o využití konopí jako léku a paliva.
Herer se v pozdějším věku potýkal s mnoha zdravotními problémy, v roce 2000 prodělal infarkt a v roce 2009 znovu. Zemřel v roce 2010 v Eugene ve státě Oregon v důsledku komplikací souvisejících s infarktem z roku 2009.

Významná díla a úspěchy

Herer napsal v roce 1985 knihu “Císař nenosí žádné šaty”, která se stále tiskne a šíří po celém světě.

Je spoluautorem knihy “G.R.A.S.S.: Great Revolutionary American Standard System” spolu s Alem Emmanuelem z roku 1973.

Herer byl za svou knihu uveden do Síně slávy kontrakultury na 16. ročníku Cannabis Cupu.

Společnost Sensi Seeds vytvořila odrůdu na počest Jacka Herera a příznačně jej nazvala Jack Herer. V roce 1999 získala 1. místo v kategorii Sativa na High Times Cannabis Cup.

Citáty z knihy Jack Herer

“Jediná mrtvá těla z marihuany jsou ve věznicích a z rukou policie. To je směšné.”

“Když nahradíte marihuanu tabákem a alkoholem, přidáte si osm až čtyřiadvacet let života.”

“Pěstování konopí tak, jak ho příroda stvořila, je nezbytné pro naši naléhavou potřebu snížit emise skleníkových plynů a zajistit přežití naší planety.”

“Mnoho umělců a spisovatelů používá konopí ke kreativní stimulaci – od autorů světových náboženských mistrovských děl až po naše nejuctivější satiriky.”

Společnost Sensi Seeds měla v průběhu let to potěšení udělat rozhovor s Jackem Hererem, a to i v rámci vlastního seriálu SensiBilisation. Sdílíme tyto vzácné záběry, abychom pokračovali v odkazu Jacka Herera ve světě konopí.

Každý díl si můžete prohlédnout v angličtině, francouzštině, němčině, španělštině a holandštině s titulky. Stačí kliknout na “CC” a vybrat příslušný jazyk.

Videa můžete nalézt zde:

Zdroj: Sensiseeds.com