FAST BUDS

FAST BUDS

LÍDŘI VE SVĚTĚ AUTFLOWERŮ

Tisícům sběratelů samonakvétacích rostlin po celém světě není třeba genetiku Fast Buds představovat. Je pravděpodobné, že jste již měli to potěšení mít ve sbírce některé z jejich odrůd. Přestože semena Fast Buds znají všichni milovníci konopí, ne všichni možná znají historii této semenné banky. A mnozí se nepochybně budou chtít dozvědět, co stojí za jejich obrovským mezinárodním úspěchem.

RYCHLÁ CESTA K VÍTĚZSTVÍ (ALE BEZ ZKRATEK)

Když zakladatelé seedbanky teprve vstupovali do rychlých a nebezpečných vod konopných semen, nad názvem své společnosti příliš dlouho nepřemýšleli. Název pro ně byl přirozený, protože “FastBuds” vystihuje vše, co autoflowery pro milovníky konopí znamenají. V roce 2010, na začátku historie společnosti, nebyly samonakvétačky tak populární jako jsou dnes. V té době ještě nedošlo k žádnému průlomu ve šlechtění, ale jedna věc o samonakvétacích rostlinách platila tehdy stejně jako dnes: byly RYCHLÉ. Již první generace automatů mohla dokončit svůj životní cyklus za pouhých 9 týdnů. Zakladatelé společnosti Fast Buds byli mezi prvními, kdo si uvědomili, co tato rychlost pro trh s konopnými semeny skutečně znamená. Nebyla to jen novinka, trik nebo záležitost pro amatéry a začátečníky. A zatímco zkušení sběratelé se zpočátku autoflowerům vysmívali – protože “trpělivost je ctnost” a “dobré věci přicházejí k těm, kteří čekají” – tým Fast Buds vsadil na rychlost a vyhrál ve velkém. Rozhodli se pracovat výhradně se samonakvétačkami a stali se největším producentem autoflowerů na světě.

VELKÉ TRANSATLANTICKÉ SPOJENÍ

Další nepříliš tajnou složkou obrovského úspěchu společnosti Fast Buds byla sázka na americkou genetiku. Když v roce 2012 založili své webové stránky a představili prvních pět samonakvétacích odrůd – Crystal Meth, G14, Mexican Airlines, Northern Express a C4matic – bylo jasné, že bude těžké konkurovat všem těm semenným bankám z Holandska a Španělska. Společnost Fast Buds však rychle našla svou mezeru a zaplnila ji: zaměřila se na americké odrůdy, které se právě začaly dostávat do povědomí sběratelů.

Někteří z Vás si možná vzpomenou, jak četli a sledovali všechny ty zprávy o výdejnách konopí a rekreačních obchodech, které se objevují po celém západním pobřeží. Jejich police byly plné lesklých sklenic s novými a exotickými názvy, jako jsou Girl Scout Cookies, Gorilla Glue, Bruce Banner a Blue Dream. O těchto názvech a závratných hodnotách THC, které slibovaly, nebylo třeba básnit, protože šlo většinou o “klonované” odrůdy, a to bylo to poslední, co evropský pěstitel chtěl

Ale hádejte co? Když se společnost Fast Buds v roce 2013 rozhodla založit obchod ve Španělsku, snažila se vzít všechny tyto genetické celebrity s sebou. V roce 2015 společnost představila vlastní verzi Girl Scout Cookies. Byla feminizovaná, samonakvétací, a co je nejdůležitější, byla ve formě semen, takže rok 2015 byl pro Fast Buds přelomový. V roce 2016 tým využil tohoto úspěchu a nabídl samonakvétací semena další americké legendy, Gorilla Glue. Během několika měsíců začala tato lepkavá bestie dominovat žebříčkům bestsellerů a od té doby je považována za nejvýnosnější samonakvétací produkt všech dob.

OD GARÁŽOVÉHO STARTUPU KE GLOBÁLNÍ SPOLEČNOSTI

Zakladatelé společnosti Fast Buds, která připomíná první pokusy Steva Jobse, začali s pokusy se samonakvétačkami ve své garáži, ale brzy si uvědomili, že nejlepším místem pro vybudování velkého šlechtitelského zázemí je španělská Barcelona.

Jejich multikulturní tým složený z lidí z USA, Velké Británie, Španělska, Francie, Ruska, Německa, Itálie a Chile tvrdě pracoval a v roce 2014 společnost podepsala první distribuční smlouvy a její semena se objevila v obchodech po celé Evropě.  

V roce 2015 přišel čas setkat se se zákazníky tváří v tvář. Team Fast Buds se zúčastnil své první mezinárodní konopné akce – Spannabis. Poté se jejich stánek stal stálou součástí nejvýznamnějších světových konopných akcí po celém světě.