KUSH


Název „Kush“ pochází z názvu pohoří Hindu-Kush v Asii, které se nachází na západ od pohoří Himaláje. Je delší než 1.000 kilometrů a rozkládá se na území mnoha států: Afghánistán, Pákistán, Čína, Tádžikistán, Indie, Turkestán a další, kde se tato indika dominant odrůda pěstuje již tisíce let.

Kmeny konopí „Hindu Kush“ byly převezeny do USA a Evropy během šedesátých a počátkem sedmdesátých let.

V těchto letech napsal slavný spisovatel, jeden z prvních světových hippie, Jack Kerouack svou první knihu „The Road“, kde začal psát o svých „výletech“ za konopím, což hodně přispělo k zájmu veřejnosti o tento produkt. Chvíli poté se zrodil nový projekt: „The Magic Bus“. Cestovní agentura Magic Bus se sídlem v Amsterdamu začala vypravovat autobusy z Amsterdamu po pevnině do Indie a Nepálu. Aby se Magic Bus dostal do Indie, musel překonat mnoho zemí a především právě pohoří Hindu Kush. V té samé době se objevila i konkurenční společnost “Budget Bus”, která vyrážela z Londýna na přímou cestu do Dillí a  za 45 liber nabízela delší cestu přes Libanon, Afghánistán, Kašmír až do Nepálu. Libanon, Afghánistán a Kašmír jsou státy považované za producenty nejlepšího hašiše (trichomy feminizovaných rostlin konopí)  na světě a Nepál producentem charasu (směs trichomů různých feminizovaných rostlin, ručně stahována z květů feminizovaných rostlin). Příklady produktů mohou být Red Lebanese, Afghani Black, Kashmiri Twists, Nepalese Temple Balls.

Kush jsou sladce vonící odrůdy, které jsou součástí rodiny Cannabis Indica, z čehož vyplývá, že jsou rostliny nízké, podsaditého vzhledu, mají kratké období květu a jejich listy jsou velké, masité a lesklé. Květy jsou velmi kompaktní a plné lepkavé pryskyřice.

Jsou dokonale přizpůsobeny místu svého původu. Velmi dobře snášejí sucho, daří se jim ve všech druzích nepříznivého počasí, kromě vysoké úrovně vlhkosti, která jim vyloženě neprospívá. Snášejí stejně horké dny, po nichž následují chladné noci.

Terpeny, které dominují u tzv. “Kush” odrůd:
Caryophyllene (černý kmín, hřebíček, chmel, bazalka, oregano, černý pepř, levandule, rozmarýn, skořice, Kannaga vonná, olej stromu Copaiba)
Humulene (borovice, tabák, šalvěj, hřebíček, bazalka, ženšen, zázvor, černý pepř)
Limonene (červený a stříbrný javor, osika, škumpa lysá, smrky, modříny, jedle pravá, citrusové plody, rozmarýn, jalovec, máta peprná, jehličí)
Linalool (koriandr, květy pomeranče, levandule, bobkový vavřín, citronová tráva, bazalka, máta, bříza, zlatobýl obecný, pelyněk černobýl)
Myrcene  (chmel otáčivý, tymián divoký, touleň srdčitá, citronová tráva, mango, různé druhy myrty, sporýš argentinský, kardamom, pimentovník)
Pinene (borovice, řecký horský čaj, šalvěj, řečík terebintový, piniové oříšky)


Odrůdy obsahující Kush genetiku dostupné na eshopu Phenomen Collection:
Medical Seeds – MENDOCINO CHANEL KUSH
Medical Seeds – GELATO 242
Medical Seeds – PROZACK
Ripper Seeds – KMINTZ
Ripper Seeds – OMG
R-KIEM – MUSE
R-KIEM – ZKIEM
R-KIEM – DEADCHEESE
Dutch Passion – AUTO CRITICAL ORANGE PUNCH
Fast Buds – BLACKBERRY AUTO